WIZJA I STRATEGIA

Kreujemy świat surfaktantów, tworzymy innowacje i działamy odpowiedzialnie. Dzięki naszemu zaangażowaniu i pasji tworzenia sprawiamy, że surfaktanty są wszechobecne. Wyznaczają trendy nowoczesnego stylu życia i kreują przyszłość. To ta część świata chemii, która zawsze otacza nas ze wszystkich stron.

ŁAŃCUCH WARTOŚCI

Kluczem do naszego sukcesu są zrównoważone innowacje i inwestycje. Dzięki nim nie tylko kreujemy trendy nowoczesnej chemii, ale też mamy bezpośredni wpływ na rozwój wielu innych gałęzi przemysłu.

Od kilku lat w branży chemicznej obserwujemy dynamiczne zmiany, polegające w głównej mierze na znacznym zwiększaniu nakładów inwestycyjnych na innowacje, w tym przede wszystkim na działalność badawczo-rozwojową i rozbudowę infrastruktury produkcyjnej. W Polsce inwestycje w innowacje znajdują się na bardzo przyzwoitym poziomie w porównaniu ze średnią Unii Europejskiej. Fakt ten pozwala sądzić, że firmy takie jak PCC EXOL SA będą coraz bardziej konkurencyjne nie tylko na poziomie kraju, ale co bardzo ważne, również w skali globalnej. Najważniejszym punktem jest tu np. specjalizacja produktów. W odróżnieniu od innych graczy działających na rynku surfaktantów, jesteśmy w stanie produkować małe partie produkcyjne surowców i dodatków chemicznych do bardzo specyficznych zastosowań przemysłowych. Nierzadko projektujemy specjalistyczne substancje i formulacji chemiczne, stanowiące unikalne rozwiązania dla naszych klientów. Produkty te powstają przy ścisłej współpracy naszych działów badawczo rozwojowych. Do tego jednak potrzebne są zasoby i nowoczesne zaplecze techniczne. Dlatego stale inwestujemy, rozwijamy się i przekształcamy naszą organizację. Innowacje to jednak nie tylko nowatorskie produkty, ale również inwestycje, technologie, procesy i strategie, czy narzędzia IT. Działając w Grupie PCC, mamy z nimi do czynienia każdego dnia.

Waldemar Preussner

Przewodniczący Rady Nadzorczej

PCC EXOL SA

Rozwiń wypowiedź
Picture

ROZWÓJ PRZEZ INNOWACJE

- wdrażamy nowoczesne technologie
- poszukujemy nowych zastosowań dla naszych produktów
- opracowujemy nowe rozwiązania z myślą o naszych

Movie

PASJA TWORZENIA

- naszą pracę wykonujemy z pasją
- zadowolenie klientów wzmaga w nas kreatywność
- jesteśmy otwarci na nowe pomysły i śmiałe projekty

Picture

UCZCIWOŚĆ I TRANSPARENTNOŚĆ

- działamy w sposób uczciwy i przejrzysty
- postępujemy zgodnie z obowiązującym prawem
- respektujemy różnorodność wszystkich naszych

Picture

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA

- promujemy różnorodność w organizacji
- dbamy o środowisko i jego zasoby
- wspieramy lokalną społeczność

Picture

BEZPIECZEŃSTWO

- dbamy o bezpieczeństwo w miejscu pracy
- identyfikujemy ryzyka i przeciwdziałamy potencjalnym zagrożeniom
- stosujemy dobre praktyki w zakresie jakości i bezpieczeństwa naszych produktów

Picture

STAŁE DOSKONALENIE

- uzupełniamy wiedzę i dzielimy się nią z naszymi współpracownikami
- poznajemy najnowsze trendy i uczestniczy w ich tworzeniu
- chętnie korzystamy z wiedzy i doświadczenia naszych interesariuszy